
A Tesla cágtárral kapcsolatos hírek az utóbbi időszakban nagy figyelmet kaptak, miután a Wall Street Journal arról számolt be, hogy a társaság igazgatósága Elon Musk utódját keresné. A jelentések szerint a Tesla részvényeinek csökkenése és Musk politikai elfoglaltságai, különösen az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump adminisztrációjában betöltött szerepe miatt merült fel a kérdés. A beszámoló szerint a Tesla vezetősége már múlt hónapban megkezdte a keresést egy új vezérigazgató után, ami aggasztotta a részvényeseket és a befektetőket egyaránt.
A Tesla mindazonáltal határozottan cáfolta ezeket a híreket. Csütörtökön adott nyilatkozatában a cég kijelentette, hogy a Wall Street Journal értesülései „abszolút hamisak”. Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója, saját közösségi média platformján, az X-en is reagált, mondván, hogy a cikk „a tudományos újságírás meggyalázása”. A Tesla elnöke, Robyn Denholm szintén közzétett egy bejegyzést, amelyben hangsúlyozta, hogy a médiában megjelent állítások tévesek, és hogy a Tesla igazgatósága teljes mértékben bízik Musk vezetési képességeiben.
A Wall Street Journal korábbi cikke azt is állította, hogy Muskot figyelmeztették arra, hogy több időt kellene a Tesla ügyeire fordítania, és ezt nyilvánosan is ki kellene fejeznie. Musk viszont a legutóbbi bevételi konferenciahívás során azt mondta, hogy „sokkal több időt fog a Teslának szentelni”, és ígéretet tett arra, hogy jelentősen csökkenti kormányzati tevékenységét. A Tesla vezérigazgatója a közelmúltban heves kritikát fogalmazott meg a Wall Street Journal riportjaival kapcsolatban, éles szavakkal bírálva a hírszolgáltató etikai normáit.
Musk politikai szerepvállalása, különösen a Trump által létrehozott Kormányzati Hatékonysági Minisztériumban (Doge) sok vitát kiváltott. Számos Tesla vásárló jelezte, hogy Elon Musk ellentmondásos politikai nézetei miatt elvesztették a hűségüket a márkával szemben. Vannak, akik bojkottálni akarják a céget, míg mások tüntetéseket szerveztek, amelyek során vandalizmusra is sor került a Tesla kereskedésekben. A befektetők és elemzők szerint Musk hírneve és a magas szintű pozíciókkal való zsonglőrködése hozzájárul a Tesla pénzügyi nehézségeihez.
Míg Trump a Fehér Ház kerteiben Musk mellett állt, a vállalat támogatására ígéretet tett, hogy megvásárol egy piros Model-S-t, amely a Tesla autóinak sorában állt. Az ideiglenes kormányzati munkavállalók, mint Musk, általában évente 130 napot dolgozhatnak, ami a Trump beiktatásától számítva május végén lejár. Az azonban még nem világos, hogy Musk, aki több mint 250 millió dollárt adományozott Trump újraválasztása érdekében, mikor lép vissza teljesen a kormányzati szerepéből.
A közelmúltban Musk viccesen utalt arra, hogy túl sok feladatot lát el, amikor egy Fehér Házi kabinetülésen két baseball sapkát viselt. Ekkor azt mondta: „Azt mondják, sok kalapot viselek. Ez igaz. Még a sapkámnak is van sapkája.” Ezen kívül a Doge számára javasolta, hogy vizsgálják meg az Egyesült Államok központi bankjának, a Federal Reserve-nek a költéseit, különös figyelmet fordítva a központi bank központjának felújítási költségeire.
Musk kijelentései az utóbbi időben egyre inkább a figyelem középpontjába kerültek, nemcsak a Tesla, hanem a kormányzati szerepvállalása miatt is. Az általa megfogalmazott kritikák mellett Bill Gates, a Microsoft alapítója is bírálta Muskot, mondván, hogy a Doge által végrehajtott támogatáscsökkentések következtében „gyerekeket ölnek meg”. A Tesla jövője továbbra is kérdéses, hiszen a vállalat vezetése és Musk politikai tevékenysége közötti feszültségek csak tovább fokozódnak.